Ametlikud üritused

Õige vironuse kalendris on märgitud vennaskonna suursündmused - kommerssid, volbriöö, teaduspäev ja kindlasti ei puudu sealt ka suvepäevad.

Kommerss

Kommersse (lad. k commercium – läbikäimine) korraldatakse kaks korda aastas. Novembri lõpus seoses Vironia aastapäevaga 26. novembril ja teine suvel. Tegu on tavaliselt mitmepäevaste ja väga meeleolukate üritustega, mille kavva kuulub nii endassevaatav vaikne õhtu, tantsuline perekonnaõhtu, sõpru ühendav vennastuspidu kui ka lõõgastav kaatripäev.

Kommerss

Volbriöö

Volbriööl koguneb kogu akadeemiliselt organiseerunud üliõpilaskond Tartu. Poolakad ei pea paljuks sõita selleks maha mitusada kilomeetrit, rääkimata meie Läti sõpradest. Sel õhtul on avatud kõikide akadeemiliste organisatsioonide uksed ja toimuvad rebasteatrid, mängib muusika ning tants ja trall kestab tavaliselt varajaste hommikutundideni.

Volbriöö

Suvepäevad

On heaks tavaks saanud, et viroonlased kogunevad suvel koos peredega nädalavahetuseks mõnda looduskaunisse kohta, et koos mõnusalt aega veeta. Tehakse sporti, lauldakse, nauditakse head seltskonda. Kes nendest päevadest osa pole võtnud, peab kiruma vaid iseennast. Seiklusi Kihnus ja Hobulaiul mäletatakse veel aastaid pärast toimumist. Suvepäevadel peab osalema, seda ei ole võimalik kirjeldada.

Suvepäevad

Ühisus, kindlus, ausus! 

"Vironia annab võimalusi, aga ei garanteeri tulemust. Siin kasvad ise vastutama."
Vil! Kaarel Roostar
c. 2008/II
"Ükski suur tegu ei saa sündida sõpradeta. Vironias leiad sõbrad kogu eluks."
Vil! Toomas Ruuben
c. 2013/II
"Meie liikmete vaheline sõprus ei piirdu konvendiseintega."
Vil! Meelis Rull
c. 2003/I

Tahaksid olla ka üks meie seast?

Loe lähemalt
Tahaksid olla ka üks meie seast? Loe lähemalt!