korp! Vironia

Ametlikud üritused korp! Vironias

Kommerss

Kommersse (lad. k commercium - läbikäimine) korraldatakse reeglina kaks korda aastas: novembri lõpul seoses Vironia aastapäevaga 26. novembril (aastapäevakommerss) ja teine kas siis koos volbriga ööl vastu 1. maid või suvel. Tavaliselt peetakse taasasutamisejärgselt aastapäevakommersse Tallinnas ja aasta teist kommerssi Tartus või väljasõiduga mõnda looduskaunisse kohta Eestimaal. Juubelikommersid on toimunud siiski Tartus ning seoses eriliste sündmustega võib aastas kommersse ka rohkem kui kaks ette tulla. Tegu on igatahes mitmepäevaste ja väga meeleolukate üritustega, mille kavva kuulub nii endassevaatav vaikne õhtu, tantsuline perekonnaõhtu, sõpru ühendav vennastuspidu ja lõõgastav kaatripäev.


Korp! Vironia 60. aastapäevakommerss Stockholmis


Volbriöö

Volbriööl koguneb kogu akadeemiliselt organiseerunud üliõpilaskond Tartu. Lätlasedki ei pea paljuks sõita selleks maha mitusada kilomeetrit. Avatud on kõikide korporatsioonide konvendid. Toimuvad rebasteatrid, mängib muusika- tants ja trall kestab tavaliselt varajaste hommikutundideni. Järgmist päeva alustatakse ühise laevasõiduga Emajõel.


Volbriöö õllelaud 2008. a Vironia kneipruumis


Komitaat

Komitaat on koosviibimine ülikooli lõpetamise puhul. Reeglina väga lustakad üritused rohkete verbumite ja cantustega. Komitaadi tegijale suur rõõm ja peavalu üheskoos.


Sv! Tõnis Rüütel cantust tegemas

Suvepäevad

On heaks tavaks saanud, et vironused kogunevad suvel nädalavahetuseks mõnda looduskaunisse kohta, et koos mõnusalt aega veeta. Tehakse sporti, lauldakse, nauditakse head seltskonda. Kes nendest päevadest osa pole võtnud peab kiruma vaid iseennast. Seiklusi Kihnus ja Hobulaiul mäletatakse veel aastaid pärast toimumist. Suvepäevadel peab osalema, seda ei ole võimalik kirjeldada.


Jalgpallilahing Läti korporatsioon Selonijaga Lätimaal