Korporatsioon Vironia

Kasva koos vendadega!

Sinu sihiks on olla aus enda ja teiste vastu, tahad anda oma panuse isamaa õitsenguks, hindad sõprussidemeid ning soovid leida lähedase ja usaldusväärse vennaskonna kogu eluks? Ootame Sind korporatsioon Vironiasse!

Meie liikmeiks on oodatud kõik eesti soost meesüliõpilased, kes on immatrikuleeritud üldtunnustatud ülikooli üle maailma.

Miks Vironia?

Pikim ajalugu

Vironia asutati aastal 1900 Riias eesti üliõpilaste poolt, et tagada eestluse püsimine seal õppivate eestlaste seas. Seda kinnitab fakt, et meie liikmed astusid ühiselt Vabadussõtta ja toetasid vaba Eesti ülesehitamist oma erialase haridusega. Meie ajalugu algab enne Eesti Vabariigi loomist, ent meie peamine eesmärk on alati püsinud muutumatuna – Eesti eest seismine. Olgu see võitlusrindel, paguluses või tänapäeval.

Suur liikmeskond

Meie vennaskonda kuulub tänaseks pea 600 liiget üle terve maailma. Lisaks Tartule ja Tallinnale tegutseme elujõuliselt nii Kanadas kui ka USA läänerannikul. Liikmete arvult suurim väliskoondis on Torontos, kuhu kuulub ligi 150 meie liiget.

Akadeemiline maastik

Vironia kui eestimeelne akadeemiline organisatsioon väärtustab oma liikmetes ausust, üksteise toetamist ning kindlust oma otsustes. Liitudes avanevad Sulle akadeemilise maailma uksed Eestis ja välismaal.

Eneseteostuse võimalused

Paljud Vironia liikmed saavad just siit oma esimesed kogemused, oskused ja mentorid edukaks meeskonnatööks, organisatsiooni juhtimiseks ja oma ideede teostamiseks. Kaasav ja ettevõtlik keskkond julgustab seadma veelgi kõrgemaid eesmärke edasises elus.

Liikmed räägivad

“Põhiolemuselt kujutab korporatsioon endast sõprusliitu akadeemilisel alusel. Oma sisimas olemuses on ta ühing väliste eesmärkideta. Tema alus on psüühiline ning ta olulised huviprobleemid asuvad sisemaailmas. Liikmete primaarseks sooviks on üksteise tundmaõppimine, mõistmine ja vastatikuse sõpruse viljelemine. Sel pinnal tekkiv ühtsus ja vendlus annavad organisatsioonile kandva jõu.” – Sulev Süvari, c. 1938/II (kirjutatud Stockholmis, novembris 1950).

Liikmed räägivad

„See oli päris äge tunne, kui ühel Ida-Virumaa poisil oli üksi ülikoolilinna tulles hetkega sõprusringkond, kuhu kuulusid nii juristid, ajaloolased, arstid, ajakirjanikud, geograafid, geoloogid kui ka riigiteadlased ja psühholoogid. Sest just täpselt nii see juhtus, päev pärast liitumist olin ma hetkega suure vennaskonna osa ja olen seda tänaseni.“

„Minu siinolemise suurimaks põhjuseks meie liikmed, kelle seas on nii kihvte vimkavendi, edukaid ärimehi kui ka kõrgelt haritud ja tunnustatud teadlasi.“ – Mathis Bogens, c. 2008/II

Liikmed räägivad

“Mis on Vironia? Jaapani vanasõna ütleb, et kui Sa tahad olla ühe päeva õnnelik, siis joo ennast purju. Kui tahad olla aasta aega õnnelik, võta endale naine. Kui tahad olla aga eluaeg õnnelik, siis istuta aed! Minu jaoks ongi Vironia aed, kuhu alati oled oodatud, mis sellest, et olen vaid üks aias kasvav taim. Nüüd ei kujuta ma oma elu kuskil mujal ilma Vironiata ette – vennaskond, kes toetab Sind alati ja kellele saad kindel olla.” – Hans Markus Kalmer, c. 2019/II

Kuidas liituda?

1. Tule külalisõhtule

Iga semestri alguses toimuvad nii Tartu kui Tallinna konvendis külalisõhtud, kus meestudengitel on võimalus tutvuda Vironia liikmete, nende igapäevategevustega ja ajalooga. Külalisõhtul osalemine eeldab korrektset riietust.

PS! Kui Sul ei õnnestu kaalukal põhjusel külalisõhtutel osaleda, ent tahad sellest hoolimata meiega tutvuda, siis võta ühendust Tartu või Tallinna oldermanniga. Oleme meelsasti valmis Sulle meie tegemisi ja põhimõtteid tutvustama!

Külalisõhtud 2022

Järgmised külalisõhtud Tartus 

Järgmised külalisõhtud Tartus

Kui sul ei õnnestunud ühelgi meie Tartu konvendi külalisõhtul osaleda, siis ei ole hullu! Meil toimuvad iga neljapäev ühised koosviibimised, millest kutsume ka sind osa saama. 

Hoia end kursis meie tegemistega.

Lisateave: vil Uku Kangur, Tartu konvendi oldermann, 5551 9115, oldermann.tartu@vironia.ee

Külalisõhtud 2022 

Järgmised külalisõhtud Tallinnas

Järgmised külalisõhtud


  Külalisõhtud on läbi, kuid huvi korral võta ühendust meie oldermann sv! Raimond Pääruga. NB! Üritusele pääsevad ainult COVID-19 vastu vaktsineeritud või läbipõdenud osalejad.

  Vironia tegemised Facebookis

  Lisateave: sv! Raimond Pääru, Tallinna konvendi oldermann, oldermann.tallinn@vironia.ee

  2. Esita avaldus

  Üliõpilane, kes soovib astuda Vironia liikmeks, peab esitama kirjaliku avalduse konvendi eestseisuse nimele. Sooviavalduses peab olema isiku sünniaeg ja -koht, aadress, telefoninumber, andmed, kus ja millal ta on lõpetanud gümnaasiumi ning millal ja millisesse ülikooli ta on immatrikuleeritud ja mida ta õpib.

  PS! Soovitav on avalduses esitada ka muid eluloolisi andmeid, näiteks tegevused teistes organisatsioonides, töökohad jne.

  3. Astu liikmeks

  Pärast avalduse esitamist ootame Sind vestlusele, kus sult küsitakse Sinu seniste õpingute ja elu kohta. Vestluseks kuidagi valmistuma ei pea ja eduka vestluse tulemusena võetakse Sind vastu Vironia rebaseks ja sa saad endale musta tekli.

  Rebaseaeg, mis kestab 2–4 semestrit, on see periood, mil sa õpid tundma akadeemilist maastikku ja Vironia kombeid, kultuuri ning ajalugu. Märkimist väärib ka tõsiasi, et rebase ajal on su kulutused korporatsiooni ees minimeeritud ja ainus panus, mida Sinult oodatakse, on aeg.

  Tahad teada, kas sobid Vironia liikmeks?

  Testi ennast siin!
  Tahad teada, kas sobid Vironia vennaks? Testi ennast siin!

  Vironia pildis ja sõnades

  "Vironia annab võimalusi, aga ei garanteeri tulemust. Siin kasvad ise vastutama."
  Vil! Kaarel Roostar
  c. 2008/II
  "Ükski suur tegu ei saa sündida sõpradeta. Vironias leiad sõbrad kogu eluks."
  Vil! Toomas Ruuben
  c. 2013/II
  "Meie liikmete vaheline sõprus ei piirdu ainult konvendiseintega."
  Vil! Meelis Rull
  c. 2003/I