Tegevus

Vironia tegevuse keskmeks on meie konvendid, kus meie vennaskond igapäevaselt koguneb. Iganädalaselt toimuvad koosolekud ja mitmed harivad ning meelelahutuslikud üritused, mida meie liikmed iseendile korraldavad. Erialane ning ealine variatsioon liikmeskonnas on aluseks silmaringi ning mõttemaailma avardavaks mõttetegevuseks - arutletakse maailmas toimuva üle, vesteldakse vähem või rohkem erialastel teemadel, sõlmitakse ja arendatakse tutvusi

Tegevus ei ole piiritletud pelgalt konvendi seintega – aktiivselt edendatakse lisaks vaimule ka füüsist. Niisamuti on sportlikud tegevused Vironias oma liikmete kujundada – viimastel aastatel on populaarsust kogunud jalgpall ja discgolf.

Tegevused pildis

Külalisõhtud. Semestri algusele annavad hoo nii Tartus kui ka Tallinnas toimuvad avatud külalisõhtud, kus meesüliõpilastel on võimalus tutvuda Vironia vennaskonna, kireva argipäeva ja ajalooga. See on parim võimalus tutvuda meie organisatsiooniga!

Tegevused pildis

Sõbrad lähedal ja kaugel. Vironial on sõpru üle Euroopa, kellega lävime regulaarselt. Täiesti tavaline vaatepilt on see, kus Riiga, Varssavi või mõnda teisse linna ära eksinud viroonlane koputab sõprusorganisatsiooni uksele, kus meid alati avasüli vastu võetakse ning kostitatakse nagu oma.

Tegevused pildis

Teaduspäev. Tihti esineb mõni Vironia liige kaasahaarava ettekandega tutvustades oma professionaalset elu, jagades kogemusi või esitledes saavutusi teadusmaailmas. Igal aastal leiab aset Teaduspäev, kus keskendutakse nimelt teadust tegevatele vironusetele ja oma ala spetsialistidele nii era- kui ka avalikus sektorist.

Tegevused pildis

Ajalooline järjepidevus. Korporatsioon Vironia on koht, kus on võimalik ennast proovile panna nii 550-liikmelise organisatsiooni juhtimises kui ka tänaseks päevaks eksootikaks muutunud akadeemilistes vehklemises, mida Vironia liikmed tänase päevani harrastavad. Kuigi oleme traditsioonilise härraskultuuri hoidjad, jääb sellisel viisil tüliküsimuste lahendamine siiski ajalukku.

Tegevused pildis

Seltskonnakultuur. Kui härrasmehelikkus lihvitud, naiskorporantidega tantsusammud viimistletud, peetakse maha väljapeetud üritus daamidega – perekonnaõhtu. Olgu see korraldatud piduliku salongina või suurejoonelise ballina, üks jääb kindlaks – nauditakse mitmekesist seltskonda kaaslaste, sõprade ja külalistega nii tantsides, vaadates põnevaid etteasteid kui ka kostitades end maitseelamustega.

Tegevused pildis

Sporditrennid ja võistlused. Iga nädal toimuvad meil sporditrennid ja suviti peame vilistlased ja seltsivennad maha ühe ägeda jalgpallilahingu, et selgitada välja enda seast parim. Lisaks sellele võetakse mõõtu ka korra aastas toimuval kümnevõistlusel.

Tegevused pildis

Ühised koosviibimised. Viroonlaste teiseks koduks on meie konvendikorterid. Siin veedavad meie liikmed vaba aega, peavad koosolekuid, korraldavad mitmeid üritusi ja loovad uusi tutvusi nii päeval kui ka öösel.

Ühisus, kindlus, ausus! 

"Vironia annab võimalusi, aga ei garanteeri tulemust. Siin kasvad ise vastutama."
Vil! Kaarel Roostar
c. 2008/II
"Ükski suur tegu ei saa sündida sõpradeta. Vironias leiad sõbrad kogu eluks."
Vil! Toomas Ruuben
c. 2013/II
"Meie liikmete vaheline sõprus ei piirdu konvendiseintega."
Vil! Meelis Rull
c. 2003/I

Tahaksid olla ka üks meie seast?

Loe lähemalt
Tahaksid olla ka üks meie seast? Loe lähemalt!