korp! Vironia

Burschen heraus! Walpurgisnacht!

20/04/2011
subscriba pro 2011/I

Sel aastal tuleb kevad Tartu konventi teisiti... mõõdame mõdu mõõtu, grillime graatsilisi grillvorste ja peame volbripidu Tartu konvendis meeste moodi. Traditsiooniliselt. Ilma naisteta. Meeste keskel. Üheskoos. Vennalikult. 

Ööl enne esimese maikuu päeva löövad põrguväravad valla ning korporantide esmane ja ainus ülesanne on võidelda maakamara pääle pressivate kuradikestega. Traditsiooniliselt on tulihingeline korporant valinud nimetet lahinguks vägeva lauluhääle, mida õlitab mehine mõõt mõdu,  ja terava rapiiri, mis kastet korduvalt uskmatu verre.

Et veri ilusasti vemmeldama pääseks, alustame kell 11.00 Selonija-Vironia-Talavija traditsioonilise korvpalliturniiriga Tartu Kesklinna koolis.

Kella kolmest poole neljani esitlevad viroonlased Tartu toomkiriku varemetes verist rapiirimensuuri (fotod), kus rebastel lendavad pead otsast ning vilistlased jäävad kätest ilma. Etteruttavalt tuleb lugejat rahustada ning märkida, et pärast rongkäiku tuuakse mensuuris haavatud ja langenud sõprade õlul (kilbil!) taas toomkiriku varemetesse, kus neile ja kõigile teistele huvilistele pakutakse imejooki krambambuli. Väidetavalt tervendab too ajaloolise retsepti järgi valmistatud õige tudengijook purunenud südamed ja lapib hingehaavad (NB! krambambuli ei avita metsikute meditsiinilisi vajadusi). Tõenäoliselt aitab see arstim lappida ka mensurantide torkehaavad ja kasvatab ärakukkund jäsemete asemele uued ja ilusamad. Kuis muidu saab pärast õllelauas kannu tõsta kui burshi mõlemad ülajäsemed lebavad liikumatult Riigikohtu trepi ees.

Pärast higiste kehade ja väsinud kontide väntsutamist pallisaalis ja seejärel konvendi saunalaval koguneme üheskoos kell 17.00 Vanemuise 42 õppehoone ette, et osa võtta traditsioonilisest volbrirongkäigust marsruudil Tartu raekoja plats - Tartu Ülikooli peahoone - Vironia konvendikorter.

Postimees, 30.aprill 2011.a

Ilma pikemalt aru pidamata koguneme kell 18.00 Tartu konvendi vapisaali, kus toimub pidulik koosolek. Seks puhuks on Torontost saabunud mitmeid rebaseid, kel Vironia värvitekkel Tartu konvendi vapi ees käepigistuse saatel päänupule surutakse.

Tõenäoliselt on pärast koosolekut kõigi kõrid kuivanud ning meel hakkab suurest õnnejoovastusest ülemeelikuks muutuma, mistõttu on vajalik koguneda keldrisügavustesse aru pidama. Kell 20.00 algab volbri ametlik õllelaud Tartu C!Q! kneipruumis, mille põrandad on seks pühaks sündmuseks ilusasti läikuma pestud ning ämblikuvõrgudki seintelt korjatud .

Südaööl avame uksed kõigile akadeemilistele sõpradele ja muidu sõbralikult meelestatud metsikutele, et teisel korrusel kostuva muusika saatel kokteile nautida ja elava muusika saatel pisut jalga keerutada.

Kellel järgmisel hommikul kondid öisest trallitamisest jätkuvalt valutavad ning pea kisub maa ligi, siis need saavad esimese mai hommikul peituda töörahva masside eest konvendikorteri saunaruumidesse kaatrisuppi nautima. Vapramad pääsevad Emajõe kallaste vahele laevale sõitu nautima minna.

Nota bene! Tulenevalt asjaolust, et Poseidon kannatas pühapäeva hommikul koletuma kassiahastuse küüsis, jääb paadimatk Emajõe luhtadele ära.