korp! Vironia

Meestudeng, tule tutvu eluga korporatsioonis!

25/02/2011
subscriba pro 2011/I

Organiseerimata meestudeng, kindlasti oled tänavapildis märganud sirgeselgseid, mõneti lõbusa-ilmelisi noormehi, kel peanuppe katmas värvilised või mustad teklid. Vahest hoidis mõni neist pihus ka ähvardavat terariista või vahutavat õllekappa? Õnnitlen - Sa oled kohanud elus korporanti! 

Kui Sinu huvi korporantide elutsükli vastu kasvas, siis hea võimalus jälgida nende argitoimetusi avaneb  juba sel reedel, s.o 25.02.2011.a kell 20.00.  Selleks pead külastama selle tudengkonna eriskummalise ehk mõneti anakronistliku liigi esindaja loomulikku elukeskkonda - nimelt siis korporatsiooni konvendikorterit Tartu linnas aadressil Lai tn 30.  

Pea meeles, et korporanti ei tohi mitte mingil juhul ise toita. Talvitusperioodil, mis kestab tavaliselt Kaarsilla jäätumisest Volbripidustusteni, peavad korporandid oma metsikus elukeskkonnas iseseisvalt jahti: toituvad üksnes köögiavarusest kinnipüütud krõbedatest küüslauguleivakestest ning loputavad viimase alla isepruulitud kesvamärjukesega. See on kaunis ja meeliülendav vaatepilt. 

Ent pea meeles - kui Sa viskad talvisel ajal korporandile leivaraasukesi või toidad teda rammusa õllevirrega, siis Sa rikud looduse delikaatset tasakaalu. Kõige mustema stsenaariumi korral ei suuda selliselt inimabile lootma jäänud korporandid enam järgmist talveperioodi iseseisvalt üle elada ning on sunnitud ülikoolis õpingud lõpetama.

Oma õppetöö lõpetanud korporant saadetakse teiste karjaliikmete leinahäälitsuste saatel Vilistlasmaa igavikulisele teele. Vaid vähesed leiavad eneses jõudu taas karja juurde pöörduda. Elu Vilistlasmaal olla kohutav. Lõkkesuitsu ümber sosistatavad legenedid Vilistlasmaa igapäevaelust sisaldavad tihti kohutavat metselajat nimega Autoliising, kellega Vilistlasmaale siirunud korporandid peavad igapäevaselt võitlema, ning hirmuäratavat elu kesk salapärast Kontorit.  Viimase õuduse kirjeldamiseks ei ole seni jätkunud kellelgi julgust.  Ka kõige tahtejõulisemad korporandid, kes kesk konvendikorterit rapiiride välkudes iidsete aegade bardide kombel kunagi laulu lõid, ei suuda sellisele kohutavale elule pikalt vastu seista. Viimaks haarab argielu õud ka värsked vilistlased enda embusse ning sära nende silmis tuhmub igaveseks. 

Kuid karm Saatus on julm ja õel. Kaks korda aastas saavad Vilistlasmaale suundunud korporandid taas värvitekli päänupu otsa torgata ja end värvilintidega ehtida. Kaks korda aastas on ammu-kadunud konvendikorteri uksed taas nende ees valla. Taas võivad kunagised täisverelised korporandid endisaegseid seiklusi läbi elada otsekui lahingumöllus langenud viikingid kesk Valhalla möllu igal õhtul taas verevendadega ühise pika laua taha mõdujooki maitsma asuvad. Nii sügisese aastapäeva kommersi aegu kui ka kevadise volbripidustuste ajal liituvad igaveseks Vilistlasmaale siirdunud vennad veel konvendikorteris kepsutavate suguvendadega ning lahingumöll kõrgub taevani.

Kahtlemata ei ole korporandi elu meelakkumine.  Kuid see kaduv tõug oskab elada. Tule meile sel reedel kell kaheksa õhtul külla ning näitame Sulle, kuidas tõelised üliõpilased elama peavad!

Kohtumiseni!