korp! Vironia

Meestudeng, tule ja tutvu eluga korporatsioonis!

28/01/2011
subscriba pro 2011/I

Korporatsioonil Vironia on hea meel kutsuda Sind pärast talvise eksamisessiooni lõppu endale külla, et õllelaua formaadis pea püsti saabuvale kevadele vastu astuda ning törts mehejuttu ajada.

Korporatsioon Vironia on 110 aastat tagasi Riia Polütehnikumi juures asutatud noori eestimeelseid meestudengeid koondav vennaskond. 
 
Korporatsioon Vironiaga liitudes saad osakeks sõpruskonnast, mille liikmeks jäädakse surmani. 
 
Täna võib end uhkusega viroonlaseks nimetada enam kui viissada meest. Aktiivseid ülikoolis õppivaid liikmeid on nii Tartus kui Tallinnas kokku ligi kakssada; teine samapalju on tänaseks ülikoolitee lõpetanud ning siirdunud vilistlaskokku. 

Vironia liikmete seast leiab kõikvõimalike elualade esindajaid. Leidub tõsiseid spordimehi, nutikaid ettevõtjaid, südamlikke pereisasid-vanaisasid, elupõliseid õppureid ja õpetajaid, sirgeselgseid riigimehi ning esimesi iseseisva elutee samme astuvaid tudengihakatisi.
 
Viroonlase teine kodu - konvendikorter - asub Tartu kesklinnas Laial tänaval ning Tallinna vanalinnas Uuel tänaval. Tõsi, kunagisest väikesest paaritoalisest tudengikorterist, kus korporandid kohtusid, on täna vähe alles jäänud - ruumid, milles igapäevaselt kokku tullakse, peavad ikkagi varju pakkuma pea poolele tuhandele mehepojale. 

Kas Sinus tärkas huvi? Kas Sa tunned, et soovid lähemalt kaeda, mis imeloom see meeskorporatsioon on?  
Korporatsioonil Vironia on hea meel kutsuda Sind meiega tutvuma ning osa saama põliset õllelauatraditsioonist. Kõik on väga lihtne: pane ülikond selga, kammi seitel sirgeks ning tule:
 
25.02.2011 kell 20.15 meie Tartu konventi (Lai tn 30, Tartu)

Kostitame sind karge õlle ning maitsvate suupistetega. Lubame, et juttu ja laulu jätkub hiliste tundideni; ning mine sa tea, vahest avastad viroonlaste seast õllelaua taga istumas ka vana klassivenna või lapsepõlvesõbra. Ja kui vanu tuttavaid ei leia, siis lubame Sulle, et uusi sõpru leiad Sa siit kindlasti!

Lisaks võid lähemalt uurida:
Mis on korp! Vironia?
Kuidas liituda korp! Virioniaga?

Kohtumiseni!